Jesteś tutaj

"Strzała w Koronie" już zdobyta!

W weekend 26 - 27 lipca 2014r. odbył się pierwszy Puchar Wielkopolski "Strzała w Koronie" - zawody realizowane przez Stajnie Kawalkada (Murowana Goślina k. Poznania). Dziękujemy organizatorom za wielce udane wydarzenie - początki bywają trudne, a Wy spisaliście się na medal.

Jednak na medal spisali się również nasi zawodnicy. Podczas dwóch wyjątkowo upalnych dni, rozegrano trzy konkurencję – Koreańską, Węgierską Lajosa Kassai oraz Tor Polski.

Wyścig o miejsce na podium we wszystkich trzech konkurencjach, rozgrywał się tak naprawdę między trzema zawodnikami – Wojtkiem Osieckim, Szczepanem Łakomym i Michałem Tomaszewskim. Ostatecznie swój sukces mógł świętować Michał Tomaszewski, startujący na koniu Tajfun (własność stajni Kawalkada). Michał zajął dwa drugie miejsca w Konkurencji Koreańskiej (104 pkt.) i w Konkurencji Węgierskiej (106 pkt.) oraz pierwsze miejsce na Torze Polskim (40 pkt.). Tym samym zdobył  250 pkt. i był pierwszy w klasyfikacji generalnej tych zawodów.

Również Szczepan Łakomy i Wojtek Osiecki, mieli powody do radości. Wojtek na koniu Boston (koń ze stajni Kawalkada) zajął pierwsze miejsce na Torze Koreańskim (110 pkt.) i trzecie na Torze Węgierskim (97 pkt.) i z łączną ilością 241 punktów objął w posiadanie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tych zawodów. Szczepan na koniu Laguna (również własność Stajni Kawalkada) zajął pierwsze miejsce na Torze Węgierskim (113 pkt.) i drugie na Torze Polskim (39,5 pkt.), co łącznie z wynikiem z Toru Koreańskiego (84 pkt.) dało mu 236,5 pkt. trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pewną miłą odmianą w tym męskim gronie, stanowiła Gabriela Osiecka – amazonka ta pokonała w Konkurencji Koreańskiej jednego z faworytów zawodów Szczepana Łakomego i uzyskawszy wynik 98 pkt. zajęła trzecie miejsce w tej konkurencji.

Szczegółowe wyniki z poszczególnych konkurencji można przeczytać TU.