Jesteś tutaj

Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego w Warszawie

 

Zapraszamy na Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego, które odbędą się 28 czerwca w Warszawie w parku im. E. Szymańskiego (na Woli) z okazji 500. rocznicy Bitwy pod Orszą. Podczas zawodów rozegrane zostaną dwie konkurencje – koreańska i węgierska. Cała impreza ma charakter historyczny, dlatego obowiązują stroje z epoki (choć ze względu na sportowy charakter zawodów, dopuszczone są strzały inne niż drewniane jak i łuki wykonane ze współczesnych materiałów).

Szczegóły zawodów:


-brak wpisowego (JEDNAK WARUNKIEM WZIĘCIA UDZIAŁU W ZAWODACH JEST RÓWNIEŻ WZIĘCIE UDZIAŁU W INSCENIZACJI BITWY POD ORSZĄ ZARÓWNO W SOBOTĘ JAK I W NIEDZIELĘ)
- wyżywienie (gotowane nad ogniem w stalowych kociołkach) gwarantowane przez organizatorów. Prosimy zabrać ze sobą cynowe/gliniane lub drewniane naczynia i łyżki
-nocleg zapewniany przez organizatorów (w historycznych namiotach, należy jednak zabrać ze sobą własne „posłanie” (może być karimata i śpiwór)
-ilość miejsc startowych – 16 osób

Harmonogram imprezy:

27 czerwca
– wieczorem – przyjazd zawodników i koni do obozowiska

28 czerwca
do 8:30 – przyjazd pozostałych zawodników
11:00-14:00 – Tor Koreański
15:00-18:00 – Tor Węgierski
19:00 – inscenizacja bitwy

29 czerwca
12:30 – inscenizacja bitwy

Zgłoszenia na zawody są przyjmowane za pośrednictwem formularza (link do formularza na dole strony) do dnia 20 czerwca. O przyjęciu na listę startową decyduje nie tylko kolejność zgłoszeń, ale również posiadanie przez zawodnika odpowiedniego stroju historycznego (istnieje możliwość pożyczenie strojów od organizatora, jednak ich ilość jest ograniczona). Każdy zawodnik po wypełnieniu formularza otrzyma wiadomość na podany przez niego adres mailowy, zatwierdzający jego uczestnictwo w zawodach. Wszelkie dodatkowe pytania należy kierować pod adres nurico@poczta.onet.pl lub pod numer 507191033 do Jagody Tomaszewskiej.

formularz zgłoszeniowy
https://docs.google.com/forms/d/1hQLWDh6DsPQbeplCFCVfp5aHI2lTgJrDwvbLvpJ...

Theme based by Daneland