Majówka z łukiem i koniem - II Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego pod Grunwaldem 2013 | POLSKIE STOWARZYSZENIE ŁUCZNICTWA KONNEGO

Jesteś tutaj

Majówka z łukiem i koniem - II Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego pod Grunwaldem 2013

 

Pierwszym dużym wydarzeniem w tym roku była organizowana wraz z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem „Majówka z łukiem i koniem”. W ramach tej akcji odbyły się:

  • (1 - 4.V) zawody łucznictwa konnego, podczas których rozegrano trzy następujące konkurencje: grunwaldzką, koreańską i węgierską Lajosa Kassai. Brali w nich udział najlepsi zawodnicy z całej Polski (m.in.  utytułowani międzynarodowo Anna Sokólska i Michał Piasek) i ze Świata (Szwecji, Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii). Wszystkie konkurencje rozegrane zostały zgodnie z międzynarodowymi zasadami i standardami, a wyniki z konkurencji koreańskiej i węgierskiej były liczone do Ogólnopolskiego Rankingu Łuczników Konnych.
  • (27.IV- 4.V) warsztaty z łucznictwa konnego dla zawodników oraz osób chętnych, prowadzone przez doświadczonych instruktorów Wojciecha Osieckiego (lidera Ogólnopolskiego Rankingu Łuczników Konnych z 2013 r.) oraz  Lukasa Novotnego (utytułowanego i doświadczonego instruktora ze Stanów Zjednoczonych)
  • (3 - 4.V) dziesięciobój łucznictwa tradycyjnego (w tym nocny turniej strzelania na odległość i do celu)
  • pokazy dla publiczności m.in. pokazy husarii i pokazy kaskaderskie z użyciem broni białej, gonitwa mogu oraz pokazy kabak
  • kolejno Michał Choczaj, Michał Sanczenko, Lukas Novotny oraz Bartosz Ligocki z Michałem Tomaszewskim wygłosili kolejno cztery wykłady dotyczące łucznictwa wschodniego. Jeden z nich odbył się na Zamku w Nidzicy

Wszystkie wyżej wymienione elementy były  organizowane, realizowane i nadzorowane przez Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego oraz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Pierwszego dnia rozegrano konkurencję węgierską Lajosa Kassai. Pierwsze miejsce zajął w niej Michał Tomaszewski na Zombi (112 pkt), drugie Lukas Novotny na Belfegorze (105 pkt), trzecie Bartosz Ligocki na Zombi (94 pkt).

Drugiego dnia przeprowadzono konkurencję grunwaldzką. Jej zwycięzcą został ponownie Michał Tomaszewski na Zombi (61 pkt), drugi był Lukas Novotny na Belfegorze (57,4 pkt), a trzeci Wiesław Lewandowski na Hardym (28,5 pkt).

Ostatni dzień przyniósł konkurencję koreańską. Tym razem najlepszy okazał się Michał Piasek na Kasztelanie (99 pkt), drugi był Dawid Piech na Medyku (93 pkt), trzeci Lukas Novotny na Belfegorze (92 pkt).

Na kolejną edycję zawodów Łucznictwa Konnego, rozgrywaną na polach grunwaldzkich zapraszamy w przyszłym roku.
 

TU znajdziesz wyniki z wszystkich konkurencji

Theme based by Daneland