Jesteś tutaj

Puchar Polski oraz Puchar Euroazji już za nami

W dniach 11-13.09.2015 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice rozgrywane były I Mistrzostwa Euroazji oraz I Puchar Polski w łucznictwie konnym.

Na starcie stanęło 27 zawodników z 8 krajów. Prócz najlepszych 17 Polaków, mieliśmy zaszczyt gościć reprezentantów Francji, Niemiec, Szwecji, Iranu, Indii, Turcji oraz Stanów Zjednoczonych. W zawodach wzięło udział czołowych czterech łuczników konnych dopiero co rozegranych we Francji Otwartych Mistrzostw Europy. Taki skład oraz wspaniałe miejsce do uprawiania dyscyplin jeździeckich gwarantowało niezwykle wysoki poziom sportowy.

W ciągu tych trzech dni rozegrano trzy konkurencje - Koreańska, Węgierską oraz Polską. Ponad to rozegrano Pieszy Turniej Łuczniczy, w kategoriach Tradycyjny oraz Open, którego organizatorami były połączone siły Pawła Złochowskiego, Firmy Łukram oraz Łukbis.

W konkurencji węgierskiej na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Sokólska, jadąca na Eldettcie (150,97pkt). Anna wygrywając tą konkurencję ustanowiła rółwnocześnie nowy rekord Polski na Torze Węgierskim. Drugi był Michał Piasek również na Eldettcie (141,14 pkt), a trzeci Emil Eriksson na Lidce (140,66 pkt).

W konkurencji koreańskiej pierwsze miejsce zajął Wojtek Osiecki na klaczy Buffy (122,18 pkt), drugi był Szczepan Łakomy na Maćku (117,68 pkt), a trzeci Emil Eriksson na Lidce (113,09 pkt).

Rozgrywaną jako ostatnią konkurencję polską wygrał Emil Eriksson na Lidce (130,61 pkt), druga była Anna Sokólska na Eldettcie (109,05 pkt), trzeci Wojtek Osiecki na Buffy (92,91 pkt).

Medale w klasyfikacji generalnej odebrało trzech członków Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego. Złoto otrzymał Szwed Emil Eriksson startujący na klaczy Lidka (384,36 pkt), srebro Anna Sokólska na Eldettcie (364,02 pkt), a brąz Wojtek Osiecki na Buffy (352,71 pkt).

W klasyfikacji Pucharu Polski, złoto zdobyła Anna Sokólska, jako najlepsza z polskich zawodników.  Drugi był Wojtek Osiecki, zaś trzeci Michał Piasek.

Pełne wyniki ze wszystkich konkurencji znajdują się tu:

Dziękujemy Wrocławskiemu Torowi Wyścigów Konnych Partynice, szczególnie dyrektorowi Jerzemu Sawce oraz przedstawicielowi do tego projektu Sebastianowi Bezwińskiemu, za udostępnienie całego obiektu, oraz za współpracę podczas wydarzenia. Dziękujemy również naszy, zawodnikom oraz wolontariuszom za zaangarzowanie. Bez niektórych ludzi niedalibyśmy rady. Podziękowania należą się również Pawłowi Złochowskiemu, Firmie Łukram oraz Łukbis za zorganizowanie, sponsorowanie oraz przeprowadzenie dwudniowego Pieszego Turnieju Łuczniczego.