Jesteś tutaj

Waleczni w Turcji

Reprezentacja Naszego Stowarzyszenia w składzie, Andrzej Łakomy, Szczepan Łakomi i Radosław Kożuch, wzięła udział w Pierwszych Miedzynarodowych Zawodach Łucznictwa Konnego i Konnych Sztuk Walki “Golden Arrow”. Zawody odbyły się w dniach 24-26 kwietnia w Karesi w Turcji. Czterdziestu zawodników z 7 krajów (Turcji, Iranu, Malezji, Kataru, Bułgarii, Finlandii i oczywiście Polski) zmagało się w konkurencji  tureckiej, koreańskiej, qabak oraz alp. O ile trzy pierwsze związane były z łucznictwem konnym, to ostatnia łączyła w sobie umiejętności władania mieczem oraz włócznią. Nasi reprezentanci stanęli na podium dwa razy. Najpierw Szczepan Łakomy zajął drugiej miejsce w konkurencji koreańskiej, przeganiając tym samym Andrzeja i Radosława, którzy zajęli odpowiednio 5 i 6 miejsca. Następnie Andrzej Łakomy został uhonorowany złotym medalem w kategorii Najlepszego Technicznie Zawodnika. Ponadto w konkurencji tureckiej, Szczepan i Radosław zajęli kolejno 6 i 7 miejsce. Wartym odnotowania jest też fakt, że cała trójka, w klasyfikacji generalnej znalazła się w pierwszej dziesiątce, co przy czterdziestu zawodnikach jest nie lada sukcesem.

Reprezentacja PSŁK wraz z innymi zawodnikami. Pierwszy od lewej - Andrzej Łakomy, drugi od lewej - Szczepan Łakomy, trzeci od prawej - Radosław Kożuch.