Cavaliada 2015 | POLSKIE STOWARZYSZENIE ŁUCZNICTWA KONNEGO

Jesteś tutaj

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: filenames w brilliant_gallery_get_picasa_hidden_imagenames() (linia 540 z /pslk/sites/all/modules/brilliant_gallery/brilliant_gallery_functions.inc).

Cavaliada 2015

Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego miało przyjemność zaprezentować się podczas Cavaliady - jednych z największych w Polsce halowych zawodów konnych, połączonych z targami hipicznymi.

Jeszcze zimą 2014 roku, PSŁK zagościło na poznańskiej Cavaliadzie w strefie dziecka. Przez pełne 4 dni, umożliwiało odwiedzającym Poznańskie Targi sprawdzenie swoich umiejętności łuczniczych i szermierczych. Następnie w lutym (w Lublinie) i marcu (w Warszawie) 2015, członkowie PSŁK wystąpili jako jedna z głównych atrakcji piątkowych bloków pokazowych. Anna Sokólska i Michał Szubski, uczestniczyli w przyjętej w tym roku przez organizatorów Cavaliady konwencji Wenus kontra Mars, prześcigając się w celności oka i szybkości konia. Były cele statyczne (pionowe i poziomo leżące na ziemi), latające, jak i popularna konkurencja „ustrzel prezesa”, podczas której celami staje się naziemna obsługa pokazu, osłonięta tarczami typu kałkan. Ponad to zaprezentowano: umiejętność strzelania na obie strony konia (z i bez przełożenia łuku do drugiej ręki), strzał typu „jarmaki” (z przełożeniem łuku za głowę strzelca, pionowo w dół, celując do obiektu leżącego na ziemi), użycie strzał flu-flu, oddawanie strzału stojąc na końskim grzbiecie itp.

Dziękujemy organizatorom Cavaliady za zaproszenie, naszym członkom za godne reprezentowanie, a ich koniom za doprawdy wzorowe zachowanie. Do zobaczenia, mamy nadzieję, za rok. 

    Theme based by Daneland