Jesteś tutaj

V Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich w Supraślu

kliknij aby pobrać

2 lipca ruszają zapisy na piąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Zawodów Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich w Supraślu odbywających się w dniach 8-10 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy na zawody pojawi się w tym miejscu, 2 lipca około godziny 20:00. W programie m.in. przewidziano: spektakularny Tor Polski, rozgrywany na żwirowni w Ogrodniczkach, oraz dwie konkurencje liczące się do Ogólnopolskiego Rankingu Łuczników Konnych – Koreańską i Węgierską Lajosa Kassai.

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym, naszym sportowym zmaganiom towarzyszyć będzie Festiwal Kultury Tatarskiej, ze swoimi wyjątkowymi kulinariami oraz występami artystycznymi i wykładami dot. historii Tatarów Polskich.

Szczegóły zawodów:

Wpisowe:
dla członków PSŁK 70 zł,
dla osób niezrzeszonych 150 zł

Opłatę należy uiścić nie później jak do 20 lipca, dokonując przelewu na konto PSŁK (dane do przelewu poniżej). Potwierdzenie przelewu należy przesłać na horseback.archery@onet.eu. Jeżeli zgłaszający się nie dokona opłaty w wyznaczonym terminie, zostanie skreślony z listy osób startujących, a na jego miejsce wejdzie pierwsza osoba z listy rezerwowej, która po otrzymaniu maila o przyjęciu na listę startową będzie miała 5 dni roboczych na dokonanie opłaty.

W cenie wpisowego zapewniamy:
wypożyczenie konia na zawody,
jedną wspólną kolację z poczęstunkiem tatarskim w sobotę wieczorem,
darmowy nocleg w jurcie lub we własnym namiocie na terenie stajni
Liczba miejsc startowych jest ograniczona.

Harmonogram zawodów:

piątek (08.08.)
10:00 - 15:00 – tor polski na żwirowni
sobota (09.08.)
10:00 - 16:00 – konkurencja węgierska
17:00 - 18:30 – Bitwa Łuczników
niedziela (10.08.)
10:00 - 16:00 – konkurencja koreańska
16:00 - 17:00 – Bitwa Łuczników
17:00 - 17:30 – wręczenie nagród

Od soboty w trakcie trwania zawodów, cały czas na terenie Stajni przy ul. Białostockiej 40 w Supraślu będzie odbywał się II Festiwal Tatarski. W programie m.in przewidziano:

  • tor łucznictwa tatarskiego dla publiczności
  • kuchnię tatarską
  • występy zespołów tatarskich "Buńczuk" i "Łowzar"
  • konkurs wiedzy o tatarach
  • stoiska z rękodziełem

Przepisy poszczególnych konkurencji można znaleźć na naszej stronie w zakładce „Zawody”.

Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować do koordynatora zawodów Jagody Tomaszewskiej na maila horseback.archery@onet.eu, na fb Jagoda Maria Franciszek Tomaszewska lub dzwoniąc +48 507 191 033. Informacje na temat Zawodów można również znaleźć na profilu facebookowym wydarzenia

Theme based by Daneland